terStal
terStal is een kledingzaak met ruim 200 fysieke winkels in Nederland. Ze bieden modieuze kleding voor het hele gezin tegen een betaalbare prijs. De huidige Magento 1 webshop kon echter de ambities van terStal niet meer ondersteunen. Youwe werd niet enkel benaderd om het nieuwe eCommerce platform te creëren, maar ook om de huisstijl op te frissen en een nieuwe Magento 2 shop te ontwerpen.
Voordat gestart werd met het bouwen van de nieuwe Magento winkel werden er intensieve workshops georganiseerd om zowel de technische als de ontwerpbehoeften van terStal te analyseren. Het doel was om een duurzaam en toekomstbestendig eCommerce platform te ontwikkelen met een up to date digitale huisstijl. En exact dat hebben we gedaan.
Om een digitale strategie met succes uit te voeren is niet alleen de oplossing zelf belangrijk maar ook het ontwerp, het klanttraject en de gehele marketing roadmap/strategie.
Onze oplossing
Vanuit een Minimum Viable Product (MVP) werden ontwerpen gecreëerd voor de Magento 2 shop. Naast de componenten voor de webshop, zoals de detailpagina's voor de producten of lijstpagina's, omvatten deze:
Flexibele systemen met alle onderdelen die nodig zijn om merkgebonden en krachtige homepagina's of campagnes op te zetten
Een op maat gemaakte store locator waarmee bezoekers gemakkelijk de dichtstbijzijnde terStal-winkel kunnen vinden
Een op maat gemaakte winkelwagen en checkout die kunnen worden geïntegreerd met het loyaliteitsprogramma van terStal
Het was voor terStal snel duidelijk dat ze gebruik wilden maken van een Magento 2 platform. Dit was voor hen de belangrijkste reden om Youwe te contacteren. Hun huidige Magento 1 platform paste namelijk niet meer bij hun ambities en het Magento 1 systeem was end-of-life. In de requirements workshops inventariseerden we de Magento 1 webshop en bepaalden we samen de benodigde MVP. Tijdens de workshop werd duidelijk wat er voor de meeste user stories moest gebeuren. Vanaf toen draaide het project op volle toeren. Dit zodat de nieuwe winkel live kon gaan voor de start van het nieuwe seizoen, wat een strakke deadline betekende. Dankzij de inspanningen van beide partners werd de deadline mooi gehaald.
De Magento 2 webshop werd gebouwd en geïntegreerd met de volgende systemen:
Cow Hills, POS
Buckaroo, partner voor betalingen
Vemt, Platform voor Klantenbinding
PFA, de ERP van terStal
De resultaten
Het verder uitbreiden van de functionaliteiten van de Magento winkel werd onder de loep genomen. Onder andere van de levering 'volgende dag' naar 'dezelfde dag'. Bovendien biedt TerStal nu ook duurzamere verzendmogelijkheden. Denk aan koeriers met elektrisch transport of CO2-neutrale bezorging. “We zoeken partners met dezelfde normen en waarden. Voor ons is duurzaamheid niet iets waar we over praten, maar een vast gegeven” zegt Dominique Gloudemans, eCommerce manager bij terStal. “We zijn altijd actief bezig om alle stappen in de distributieketen waar mogelijk duurzamer te maken.”
Het bedrijf heeft heel wat ambities voor de toekomst. Voor de nabije toekomst focussen we op het vergroten van de naamsbekendheid bij gezinnen. “We staan het sterkst in de regio waar we oorspronkelijk vandaan komen. Dus richten we ons vooral op het realiseren van offline en online groei in het westen van Nederland, door nieuwe winkels in de regio te openen en onze zichtbaarheid te vergroten met onze marketingcampagnes. Het einddoel blijft tevreden klanten.” Youwe en terStal blijven samenwerken om dit doel te realiseren. En de eCommerce mogelijkheden voor terStal zijn eindeloos. We werken op strategisch niveau verder samen om de eCommercereis van terStal voort te zetten.
Wil je een nieuwe gebruiksvriendelijke merkstijl creëren en de gebruikerservaring of nog meer functies verbeteren? De designexperts van Youwe staan klaar om samen met jou de uitdaging aan te gaan!